امروزه در اکثر لوازم خانگی از فناوری اینورتر استفاده می شود که کاربرد اصلی آن بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین افزایش طول عمر دستگاه ها می باشد. Inverter یک دستگاه الکترونیکی می باشد و عملکرد آن به این صورت است که برق تکفاز را به سه فاز تبدیل می نمایید و فرکانس جریان برق را متناسب با موتور الکتریکی لوازم خانگی تغییر می دهد.  این روش موجب کاهش استهلاک و افزایش طول عمر الکتروموتورهای دستگاه های برقی خواهد شد.

از فناوری اینورتر در یخچال فریزر استفاده شده است و بر حسب میزان واتت مصرفی یک موتور الکتریکی، جریان ورودی به آن کنترل و بهینه می گردد، از این طریق در مصرف انرژی توسط یخچال صرفه جویی خواهد شد و همچنین این کار موجب کاهش صدای تولید شده ناشی از کمپرسورهای دیجیتال می گردد.

از این فناوری در تولید ماشین لباسشویی نیز استفاده شده است . در مدل های جدید این دستگاه علاوه بر ایجاد تغییراتی مثل دایرکت درایو ( عدم نیاز به تسمه بین موتور و درام دستگاه )، استفاده از فناوری اینورتر موجب به وجود آمدن قدرت بیشتر برای موتور دستگاه شده است. به کارگیری این تکنولوژی در تولید کولر گازی نیز باعث شده است تا هزینه ی برق مصرفی این دستگاه به میزان خیلی زیادی کاهش یابد و هم چنین میزان کار کردن کمپرسور موتور بر اساس دمای محیط کاهش یا افزایش می یابد.

امیدواریم که از این مقاله استفاده لازم را برده باشید .ما بعنوان نمایندگی جنرال الکتریک ،ویرپول،وستینگهاوس در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما عزیزان می باشیم

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 تیر 1395    | توسط: پشتیبانی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی    |    |
نظرات()