امروزه با به وجود آمدن فناوری های جدید و ارائه ی ایده های مختلف، مدل های متنوعی از یک دستگاه در بازار وجود دارد که خریداران می توانند بر اساس نیاز و بودجه ی خود مناسب ترین مدل را انتخاب کنند. یکی از دستگاه های بسیار پر کاربرد، پکیج است که در انواع دیواری، زمینی، دودکش دار و فن دار به بازار عرضه شده است. برای اینکه بتوانید تشخیص دهید که کدامیک از انواع این دستگاه برای ساختمان یا آپارتمان شما مناسب تر می باشد، لازم است تا از ویژگی های آن مطلع باشید و بدانید که کاربرد و کارایی هر مدل به چه صورت است.

یکی از مم ترین نکات بعد از خریداری پکیج، به نحوه ی نصب و محل نصب آن مربوط می شود که معمولا افراد خودشان از مهارت کافی برای انجام این کار برخوردار نیستند و لازم است که نصابان و تکنیسین های فنی این کار را انجام دهند. شما نیز می توانید برای نصب و راه اندازی اولیه ی این دستگاه با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی ایران اپلیانس تماس حاصل نمایید.  اگر ساختمان شما به گونه ای باشد که دودکش مناسب برای پکیج وجود نداشته باشد، می توانید از پکیج فن دار یا دودکش دار استفاده نمایید.

ضرورت استفاده از دودکش در هنگام نصب پکیج چیست؟

-         خروج دودی که در اثر کارکرد دستگاه و احتراق به وجود می آید

-         ورود هوای تازه و اکسیژن به داخل دستگاه

برای استفاده از هر یک از انواع پکیج، لازم است که شرایط خاصی وجود داشته باشد و به همین دلیل کسانی که به عنوان نصاب یا تعمیر کار دستگاه را نصب می نمایند، می توانند تمامی نکات ایمنی و استاندارد را رعایت نمایند. پکیج فن دار نیازی به دودکش ندارد و در هر فضایی که نصب شود، به وسیله ی فن، هوا یا اکسیژن مورد نیاز خود را از فضای بیرونی در همان جایی که نصب شده، تامین می کند. خود دستگاه دارای دودکش اختصاصی می باشد که لوله ی آن دو جداره بوده و دود را به بیرون هدایت می کند. از جمله نکاتی که باید در هنگام نصب پکیج فن دار به آن توجه شود، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

-         لوله ی دودکش این دستگاه، باید به گونه ای قرار گیرد که دود تولیدی به خارج از منزل انتقال یابد.

-         طول این لوله حداکثر 4 متر می باشد و این اندازه ی استانداردی است که باید رعایت شود تا دستگاه به صورت معمولی روشن شود.

-         هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج فن دار را دستکاری نمود و باید به صورت استاندارد توسط تعمیر کار یا نصاب حرفه ای نصب گردد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 11 دی 1395    | توسط: پشتیبانی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی    |    |
نظرات()